• Skrivit hoc'h anv implijer ha ger-kuzh er furmskrid amañ dindan

    Anv implijer
    Ger-kuzh

7219

film enlinenn

      • Prizioù 2018 : aet eo ar maout gant Gwarez Filmoù e rann ar c'hevredigezhioù !

      • priziou dr 3515759.jpg
      • [BREZHONEG] D'ar gwener 16 a viz C'hwevrer e oa bet lidet Prizioù Dazont ar Brezhoneg gant Frañs 3 hag Ofis Publik ar Brezhoneg, e Karaez. Aet eo ar maout ganeomp er rummad "Kevredigezhioù" ! Adkavit "Ur sizhun, un istor" war lec'hienn Tébéo : 
        Listenn al loreidi all amañ dindan.
         
         
        [FRANÇAIS] Vendredi 16 février 2018 avait lieu la 21e cérémonie des Prizioù à Carhaix, organisée par France 3 Bretagne et l'Office Public de la Langue Bretonne, visant à récompenser les associations, entreprises, artistes et individuels pour leurs initiatives en langue bretonne. La Cinémathèque de Bretagne a remporté le premier prix des Prizioù dans la catégorie "Associations" !
        Retrouvez la série "Une semaine, une histoire" en replay sur Tébéo : 
        - En breton : http://www.tebeo.bzh/replay/200
        - En français : http://www.tebeo.bzh/replay/199
         

        Voici les lauréats dans chaque catégorie :

        Kevredigezh / Association

        1añ priz / 1er prix : Gwarez filmoù Breizh / Cinémathèque de Bretagne
        2l priz / 2e prix : Yezhoù ha Sevenadur
        3de priz / 3e prix : Youn ha Solena

        Strollegezh / Collectivité

        1añ priz / 1er prix : Park an Arvorig / Parc naturel régional d’Armorique
        2l priz / 2e prix : Kêr ar Roc’h-Derrien / Commune de la Roche-Derrien
        3de priz / 3e prix : Mirdi Ragistor Karnag / Musée de la préhistoire de Carnac

        Embregerezh / Entreprise

        1añ priz / 1er prix : Rugby Club Gwened / Rugby Club de Vannes
        2l priz / 2e prix : Mar’Mousse
        3de priz / 3e prix : Sistr Plougastell / Cidre de Plougastell

        Levr / Livre

        1añ priz / 1er prix : Divaskell o nijal, Yann-Bêr Piriou (Skol Vreizh)
        2l priz / 2e prix : Pellik, Anthony Heulin (Hor yezh)
        3de priz / 3e prix : Troiad en Ifern, Mich Beyer (An Alarc'h)
         

        Kleweled / Audiovisuel

        1añ priz / 1er prix : « Fin ar Bed », Nicolas Le Borgne (Lyo production, Tita productions)
        2l priz / 2e prix : « Open the Border », Mikael Baudu (Gwengolo Filmoù)
        3de priz / 3e prix : « Ar Mor Atav », Emmanuel Roy (Kalanna)
         

        Pladenn kanet e brezhoneg / Disque chanté en breton

        1añ priz / 1er prix : « N'om gustumiñ deus an deñvalijenn », Krismenn (World Village)
        2l priz / 2e prix : « Loened fur ha foll », Morwenn Le Normand et Roland Conq (Coop Breizh)
        3de priz / 3e prix : « As an end to death », Tiny Feet (Les disques Normal)
         

        Brezhoneger ar bloaz / Brittophone de l’année

        1añ priz / 1er prix : Stéphanie Stoll
        2l priz / 2e prix : Maripol Gouret et Jean-François Guillouzic
        3de priz / 3e prix : Fañch
      • 12 Untitled design.jpg
      • Mar plij
      • Emezelit !

      • 16 une 800x462.jpg
      • En-dro d'ar
      • Filmoù

      • 6 Entrefil 4.JPG
      • Lizher-kelaouiñ
      • Entrefil

      • 2 DVD.jpg
      • Dizoloit
      • Ar stal

Lizher-kelaouiñ Gwarez Filmoù

Lakait hoc'h anv evit resevout an holl ditouroù

Powered by diasite
Designed by diateam